Oferta letnia

12 lat obecności w branży pozwoliło nam zapoznać się dokładnie ze specyfiką wykonywanej pracy. To dlatego możemy dziś zaoferować Państwu tak szeroki wachlarz usług i bogatą ofertę, dotyczącą terenów zielonych i ogrodów. Projektowanie i zakładanie ogrodów to pasja, którą pragniemy się dzielić.
    Projektowania:
 • ogrodów
 • systemów nawadniających,
    Zakładania oraz konserwacji systemów nawadniających
    Zakładania trawników dywanowych
 • metodą siewu,
 • z rolki,
    Nasadzenia roślin
    Wykonywania:
 • murków,
 • ogrodów skalnych
 • deptaków
 • ścieżek
 • oczek wodnych
 • kaskad,
    Wycinki drzew i krzewów
    Całorocznej pielęgnacji
    Odśnieżania chodników, posesji, dróg, dachów,
 
Wszystkie materiały, z których korzystamy przy pracy, zakupujemy w sprawdzonych i rzetelnych punktach handlowych, z którymi współpracujemy od wielu lat. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość oferowanych usług.

Projektowanie ogrodów

Perfekcyjny ogród to miejsce, w którym można poczuć bliskość i zgodę z naturą, miejsce, w którym łatwo jest uciec od codzienności i problemów, miejsce - które zapewnia wyciszenie i ogromną radość, płynącą z energii roślin. Jest kreatywna forma aranżacji przestrzeni zielonej, której celem jest uzyskanie harmonijnego połączenia sztuki, wykonanej ręką człowieka i naturalnego piękna świata roślin. Perfekcyjny ogród jest zawsze inny – bez wyjątku jednak, w każdym przypadku, musi odzwierciedlać potrzeby i pragnienia właściciela. Oprócz niekwestionowanego piękna, musi być także komfortową przestrzenią, z której z radością i swobodą będziecie Państwo mogli korzystać. Ogród to miejsce, w którym mamy chętnie spędzać czas, ciesząc się z każdej, przeżytej w nim chwili. Jesteśmy po to, aby zaprojektować taką przestrzeń dla Państwa. 
 
Współpracę rozpoczynamy od wnikliwej analizy Państwa potrzeb, uzgadniamy oczekiwania, preferencje i priorytety. Zapoznajemy się ze specyfiką podłoża i warunkami mikroklimatycznymi. Przyjrzymy się uważnie ukształtowaniu terenu, nasłonecznieniu  i obecnym zabudowaniom. Wszystko to badamy po to, aby móc przygotować dla Państwa projekt, który wpisze się we wszystkie niezbędne kryteria – zarówno pod kątem wizualno-estetycznym, funkcjonalnym, jak i pod kątem uwarunkowań oraz specyfiki terenu. 
 
Z uwzględnieniem powyższych kryteriów tworzymy projekt, dzięki któremu możecie Państwo zwizualizować sobie swój przyszły ogród jeszcze zanim powstanie. Projekt przedstawimy Państwu w formie graficznej, na której będzie już bardzo dokładnie widać Państwa przyszły ogród. Po tym etapie możemy przejść do jego realizacji. Wcielenie go w życie odbywa się pod czujnym okiem profesjonalistów, z zapewnieniem najwyższych standardów jakości. 
 
Ogrody od zawsze stanowiły oczko w głowie właściciela własnej działki czy kawałka ziemi. Można je wykorzystać w różnym celu, od sadzenia roślin z których będziemy mieli korzyści w postaci pożywienia czy roślin ozdobnych, kwiatów które będą ładnie wyglądały i będą naszą wizytówką. Można także wykonać oczko wodne czy ogródek skalny z pięknymi górskimi kamieniami w otoczeniu górskich roślin. Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie jak ma wyglądać nasz ogród to przyszedł czas na wykonanie projektu ogrodu. Projektowanie ogrodów jest naszą specjalnością, posiadamy długoletnie doświadczenie w tym temacie zarówno w kraju jak i zagranicą. Projektowaliśmy małe przydomowe ogródki, jak i ogromne i bardzo rozległe ogrody ze stawami, ścieżkami i altanami. W takim projekcie ujmuje się także zabudowę i ewentualne meble ogrodowe. 
 
Ławki, altany czy inne funkcjonalne meble także znajdują się na projekcie. Warto także pomyśleć o oświetleniu naszego ogrodu wykorzystując do tego celu latarnie i źródła światła ukryte w wyznaczonych miejscach w ogrodzie. 
 
Projekt ogrodu jest szczegółowo omawiany i uzgadniany z klientem. Są na nim zaznaczone jakie rośliny i gdzie będą rozsadzone. Każdy kamień i dróżka jest zaznaczony i przemyślany w taki sposób żeby był jak najbardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika ogrodu. Funkcjonalność stawiamy na pierwszym miejscu, ponieważ istotne jest to żeby klient mógł rozkoszować się pięknem nowego ogrodu bez obawy o jego wygląd.   
 

Obraz: 
Projektowanie ogrodów
Catalog: 

Kwiaty

Wielobarwne kwiaty to przepiękna, pełna uroku dekoracja, której widok dodaje energii, napawa optymizmem i przywołuje skojarzenia bliskości z naturą. Nie musicie Państwo posiadać ogrodu, aby cieszyć się widokiem soczystych barw pachnących kwiatów, zdobiących Wasz dom.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pelargonie oraz surfinie:
Pelargonie to przyjazne w uprawie, mało wymagające i nie stwarzające problemów rośliny, kwitnące od początku wiosny do jesieni. Cechuje je wysoka odporność na wahania temperatury i pewnie dlatego, są tak chętnie wybierane w naszym klimacie.
Kwiatostany można również wykorzystywać, jako ozdobę w postaci kwiatów ciętych.
Pelargonie kwitną w wielu odcieniach różu, czerwieni oraz w kolorze białym.
Surfinie to szybkorosnące kwiaty o długich, wiszących łodygach (nawet do 2m), które mimo stosunkowo dużych wymagań pielęgnacyjnych, są bardzo często wybierane, jako ozdoba balkonów, tarasów i ogrodów, są dość odporne na zmienną pogodę. Kwitnienie – podobnie, jak pelargonie - rozpoczynają wiosną, a kończą jesienią – nie wytrzymają pierwszych przymrozków. Surfinie kwitną bardzo gęsto, jako piękne, wielobarwne kielichy w odcieniach różu, fioletu, czerwieni i bieli.
Oferujemy kwiaty balkonowe  w wiszących donicach lub skrzynkach balkonowych. Proponujemy skrzynki w trzech standardowych wymiarach: 40cm, 60cm oraz 80cm. Oferujemy również donice wiszące oraz stojące.

Systemy podlewania kwiatów podczas nieobecności właściciela

Oferujemy ułatwiające pielęgnację kwiatów skrzynki, wyposażone w zbiornik z wodą – specjalnie skonstruowane dno zabezpiecza podłoże przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci, dostarczanej za pomocą mat lub knotów. Taka skrzynka pomoże zadbać o rośliny wtedy, kiedy nie możemy pamiętać o ich podlewaniu każdego dnia.

Jeśli zdarzają się Państwu dłuższe nieobecności, oferujemy zasilaną prądem instalację automatycznego systemu nawadniającego. Czujniki wilgoci, znajdujące się w skrzynce, samoczynnie regulują poziom wody, dostarczanej roślinie z wykorzystaniem kroplowników. Decydując się na takie rozwiązanie, kwiaty można pozostawić na długi okres – nawet do kilku tygodni.

Współpracujemy ze specjalistycznymi gospodarstwami ogrodniczymi, oferującymi sadzonki najwyższej jakości. Po złożeniu mailowego lub telefonicznego zamówienia przygotujemy dla Państwa kwiaty i posadzimy w wybranych skrzynkach lub donicach. Gotowe zamówienie dostarczymy pod wskazany adres wraz z instrukcją pielęgnacji zakupionych roślin. 

W naszej ofercie znajdą Państwo również obsadzone donice, skrzynki na balkony Waszych domów z dostawą pod wskazany adres. Ten mały zakątek zieleni jest przygotowany z najlepszych materiałów, a rośliny są dobierane ze specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych.

 

 

 

 • skrzynka o długości 40cm
 • skrzynka o długości 60cm
 • skrzynka o długości 80cm

Kwiaty są ozdobą każdego ogrodu. Dobrze dobrane kolorystycznie i porami kwitnięcia wyglądają wręcz bajecznie. Nie tylko takie posadzone w doniczkach ale i na rabatkach czy oplatające na przykład fragment ogrodzenia czy starą altanę dodają niezwykłego i unikalnego uroku. Doniczkowe kwiaty są wspaniałą ozdobą schodów czy chodników.

Obraz: 
kwiaty w ogrodzie
Catalog: 

Trawniki

Zakładanie trawników to element aranżacji, bez którego żaden ogród nie może się obejść.

W zależności od Państwa preferencji, oczekiwań wizualnych oraz funkcjonalności, jakie ma spełniać, możemy zaproponować wiele różnych gatunków i różne metody zakładania trawnika.

 


Trawnik zajmuje niezwykle istotne miejsce w ogrodzie - to miejsce, służące zabawom dla całej rodziny, wspólnemu uprawianiu sportów, wypoczynkowi, relaksowi, obserwacji bawiących się dzieci oraz – co nie mniej ważne – niezastąpiona dekoracja ogrodu.

 

Kojąca zieleń, otaczającej nas, wolnej przestrzeni, dająca poczucie swobody, wolności i wyciszający spokój. Wypielęgnowany i zadbany  trawnik, to źródło wielu radości.
 

 

Trawnik z rolki

Dla osób, które chciałyby widzieć piękny trawnik, nie czekając na jego wzrost, najlepszym wyborem jest trawa z rolki. Darń, gotowa do rozłożenia na specjalnie przygotowanym podłożu daje natychmiastowy efekt wizualny – od razu mamy piękny trawnik. Nie oznacza to jednak, że bezpośrednio po rozłożeniu jest gotowy do użytkowania, korzystać z niego można dopiero po ukorzenieniu – czyli po upływie około 2 tygodni. 

Obraz: 
Trawnik z rolki
Catalog: 

Trawniki siane

Dobór gatunku trawy podyktowany być powinien potrzebami funkcjonalnymi. Jeśli nie wymagamy od niego wytrzymałości, a jedynie oczekujemy wrażeń wizualnych, do ozdoby najlepszy będzie trawnik gazonowy. Taki trawnik powstaje ze specjalnie dobranej pod kątem oczekiwań Klienta mieszanki gatunków lub – rzadziej - z jednego gatunku nasion trawy (wymieszanie kilku gatunków pozwala uzyskać najlepsze efekty dekoracyjne). Choć stosunkowo wolno rośnie, jednocześnie cieszy oczy soczyście zielonym odcieniem. Nie jest to jednak rodzaj trawnika, który poradzi sobie dobrze z chodzeniem lub mocniejszą eksploatacją – jest delikatny i wrażliwy na użytkowanie. 
Jeśli potrzebujecie Państwo trawnika rekreacyjnego, doskonałym wyborem będzie mieszanka sportowa. Taki trawnik wymaga większych i częstszych zabiegów pielęgnacyjnych, ale wynagradza to dużą wytrzymałością, nawet na silną eksploatację. Równocześnie, specjalnie dobrane pod kątem użytkowania nasiona, gwarantują znacznie szybszą regenerację trawy. To typ trawnika, polecany szczególnie tam, gdzie eksploatacja jest intensywna – np. dla rodzin z dziećmi lub z psami. 
Wieloletnie doświadczenie daje nam możliwości przyspieszenia procesów rozwoju roślin, nie szkodząc ich środowisku naturalnemu. Służymy radą i pomocą od momentu wyboru mieszanki, przez sianie, aż po pielęgnację.

Obraz: 
Trawniki siane
Catalog: 

Deptaki i ścieżki

Deptaki i ścieżki to nieodłączny element każdego ogrodu. Ścieżki i deptaki spełniają w ogrodzie podwójną rolę – pod względem funkcjonalnym, zapewniają praktyczną możliwość przemieszczania się – zarówno rekreacyjnie, jak i w celach pielęgnacyjnych; wizualnie dodają natomiast atrakcyjności całej przestrzeni, zgrabnie ją wypełniając i stanowiąc urokliwą ozdobę usługi ogrodnicze bielsko. 
 
Deptaki i ścieżki wykonujemy z reguły z naturalnego kamienia lub ubitego kruszywa, które wkomponowuje się w  aranżację ogrodu, stanowiąc jego nieodzowny element. 
 
Deptaki i ścieżki muszą się znaleźć w każdym ogrodzie bez względu na jego wielkość. Są one po to aby człowiek przechadzając się po nim nie deptał i nie uszkadzał pięknych roślin i kwiatów będących w nim posadzonym. Muszą one być rozplanowane tak aby przebiegały w bezpiecznej odległości od wszelkich roślin i prowadziły w każdy zakamarek ogrodu ogrody bielsko. Ścieżki ogrodowe służą także ogrodnikowi pielęgnującemu rośliny. Umożliwiają mu bezproblemowe dotarcie ze sprzętem do każdego krzaczka w ogrodzie.  Są one bardzo często wykonane z kamienia bądź ubitego kruszywa doskonale komponującego się z otoczeniem ogrodu. 

Obraz: 
Deptaki i ścieżki
Catalog: 

Murki ogrodowe skalniaki

Ogrody skalne to połączenie naturalnych kamieni, starannie wyselekcjonowanych i dobranych roślin oraz dowolnych zdobień – na przykład wyciszających elementów wodnych. Tworzy się je zwykle na wzniesieniach – co z praktycznego punktu widzenia może stanowić atrakcyjny element wykorzystania trudnej w aranżacji i zagospodarowaniu, nierównej przestrzeni. Jeśli na Państwa działce nie ma wzniesień – stworzymy je na potrzeby projektu. 
 
Możliwości naszej oferty są w tym zakresie nieograniczone. 
 
Ogrody skalne od zawsze przyciągają uwagę każdego miłośnika roślin ozdobnych. Na terenach gdzie daleko jest do gór mają one za zadanie przyciągać swoją unikalnością w skali danego obszaru. Projektuje się je głównie na górkach lub nierównościach terenu tak aby były nie tylko widoczne ale i funkcjonalne. Są też po to aby niezagospodarowany kawałek terenu który jest nierówny albo ma duży spad wykorzystać w sposób który uatrakcyjni naszą działkę czy kawałek przydomowego nieużytku zagospodarowanie zieleni bielsko. W ogrodach skalnych jak sama nazwa wskazuje jest bardzo dużo kamieni. Głównymi roślinami posadzonymi w nich są wrzosy, ozdobne trawy czy różnego rodzaju ozdobne mchy.  
 

Obraz: 
Catalog: 

Ogrody skalne

Ogrody skalne to połączenie naturalnych kamieni, starannie wyselekcjonowanych i dobranych roślin oraz dowolnych zdobień – na przykład wyciszających elementów wodnych. Tworzy się je zwykle na wzniesieniach – co z praktycznego punktu widzenia może stanowić atrakcyjny element wykorzystania trudnej w aranżacji i zagospodarowaniu, nierównej przestrzeni. Jeśli na Państwa działce nie ma wzniesień – stworzymy je na potrzeby projektu. 
 
Możliwości naszej oferty są w tym zakresie nieograniczone. 
 
Ogrody skalne od zawsze przyciągają uwagę każdego miłośnika roślin ozdobnych. Na terenach gdzie daleko jest do gór mają one za zadanie przyciągać swoją unikalnością w skali danego obszaru. Projektuje się je głównie na górkach lub nierównościach terenu tak aby były nie tylko widoczne ale i funkcjonalne. Są też po to aby niezagospodarowany kawałek terenu który jest nierówny albo ma duży spad wykorzystać w sposób który uatrakcyjni naszą działkę czy kawałek przydomowego nieużytku zagospodarowanie zieleni bielsko. W ogrodach skalnych jak sama nazwa wskazuje jest bardzo dużo kamieni. Głównymi roślinami posadzonymi w nich są wrzosy, ozdobne trawy czy różnego rodzaju ozdobne mchy.

Obraz: 
Ogrody skalne
Catalog: