Trawniki

Zakładanie trawników to element aranżacji, bez którego żaden ogród nie może się obejść.

W zależności od Państwa preferencji, oczekiwań wizualnych oraz funkcjonalności, jakie ma spełniać, możemy zaproponować wiele różnych gatunków i różne metody zakładania trawnika.

 


Trawnik zajmuje niezwykle istotne miejsce w ogrodzie - to miejsce, służące zabawom dla całej rodziny, wspólnemu uprawianiu sportów, wypoczynkowi, relaksowi, obserwacji bawiących się dzieci oraz – co nie mniej ważne – niezastąpiona dekoracja ogrodu.

 

Kojąca zieleń, otaczającej nas, wolnej przestrzeni, dająca poczucie swobody, wolności i wyciszający spokój. Wypielęgnowany i zadbany  trawnik, to źródło wielu radości.
 

 

Trawnik z rolki

Dla osób, które chciałyby widzieć piękny trawnik, nie czekając na jego wzrost, najlepszym wyborem jest trawa z rolki. Darń, gotowa do rozłożenia na specjalnie przygotowanym podłożu daje natychmiastowy efekt wizualny – od razu mamy piękny trawnik. Nie oznacza to jednak, że bezpośrednio po rozłożeniu jest gotowy do użytkowania, korzystać z niego można dopiero po ukorzenieniu – czyli po upływie około 2 tygodni. 

Obraz: 
Trawnik z rolki
Catalog: 

Trawniki siane

Dobór gatunku trawy podyktowany być powinien potrzebami funkcjonalnymi. Jeśli nie wymagamy od niego wytrzymałości, a jedynie oczekujemy wrażeń wizualnych, do ozdoby najlepszy będzie trawnik gazonowy. Taki trawnik powstaje ze specjalnie dobranej pod kątem oczekiwań Klienta mieszanki gatunków lub – rzadziej - z jednego gatunku nasion trawy (wymieszanie kilku gatunków pozwala uzyskać najlepsze efekty dekoracyjne). Choć stosunkowo wolno rośnie, jednocześnie cieszy oczy soczyście zielonym odcieniem. Nie jest to jednak rodzaj trawnika, który poradzi sobie dobrze z chodzeniem lub mocniejszą eksploatacją – jest delikatny i wrażliwy na użytkowanie. 
Jeśli potrzebujecie Państwo trawnika rekreacyjnego, doskonałym wyborem będzie mieszanka sportowa. Taki trawnik wymaga większych i częstszych zabiegów pielęgnacyjnych, ale wynagradza to dużą wytrzymałością, nawet na silną eksploatację. Równocześnie, specjalnie dobrane pod kątem użytkowania nasiona, gwarantują znacznie szybszą regenerację trawy. To typ trawnika, polecany szczególnie tam, gdzie eksploatacja jest intensywna – np. dla rodzin z dziećmi lub z psami. 
Wieloletnie doświadczenie daje nam możliwości przyspieszenia procesów rozwoju roślin, nie szkodząc ich środowisku naturalnemu. Służymy radą i pomocą od momentu wyboru mieszanki, przez sianie, aż po pielęgnację.

Obraz: 
Trawniki siane
Catalog: